Remont SUW Grzybowice

Remont SUW Grzybowice

Komunikat:
Poniżej przedstawiamy ważny komunikat wodociągów Zabrzańskich dla mieszkańców Świętoszowic.

„W sierpniu będziemy modernizować system pomp w Stacji Uzdatniania Wody w Grzybowicach. To duże przedsięwzięcie pod względem technicznym, dlatego prosimy o wyrozumiałość, ponieważ począwszy od 6 sierpnia br. mogą wystąpić zakłócenia w dostawie wody (obniżone ciśnienie lub braki wody w szczególności na wyższych piętrach budynków) na terenie:

dzielnic: Helenka, Rokitnica, Mikulczyce, Grzybowice
osiedli Młodego Górnika i Szczęść Boże
oraz wzdłuż ulicy Mikulczyckiej.

W związku ze zwiększonym poborem wody (ze względu na panujące temperatury), a także mając na uwadze zasięg obszarów, na których odczuwalne mogą być czasowe zakłócenia, zwracamy się z prośbą, aby nie zużywać (w tym okresie) wody w nadmiernych ilościach na inne cele niż cele bytowe. Za powstałe utrudnienia przepraszamy. Postaramy się jak najszybciej zakończyć prace. Ważne informacje będziemy zamieszczać na naszym fan-page`u „Wodociągi Zabrze” na portalu społecznościowym Facebook (wystarczy polubić i obserwować nasz profil, aby być na bieżąco) oraz na stronie internetowej wodociągi.zabrze.pl . Zapraszamy do odwiedzania naszych witryn internetowych.

Kontakt: Dyspozytor / Pogotowie wod-kan.: tel. 994, tel. 32 271 31 15
E–mail: dysp@wodociagi.zabrze.pl, Biuro Obsługi Klienta: tel.: 32 275 52 26 (27).”

W związku z powyższym komunikatem, GZK Sp. z o.o. wskazuje, iż od dnia 7-8 sierpnia do czasu zakończenia modernizacji mogą nastąpić przerwy w dostawie wody dla mieszkańców Świętoszowic z uwagi na fakt, iż woda dla sołectwa zakupowana jest z Wodociągów Zabrzańskich. W związku z tak długim okresowym brakiem wody, dla naszych odbiorców będzie przygotowany dowóz wody, który można zgłaszać pod numerem telefonu 32 233 70 92. GZK Sp. z o.o. dołoży wszelkich starań, aby zwiększyć ilość wody podawanej do sieci od strony Ziemięcic wg. możliwości technicznych sieci i ciśnienia.

Ponadto zgodnie z niniejszym komunikatem uprasza się o racjonalne korzystanie z wody w tym okresie z uwagi na ograniczenia natury technicznej. Remont SUW Grzybowice docelowo poprawi wydajność stacji poprawiając komfort dla odbiorców w tym mieszkańców Świętoszowic. Za utrudnienia przepraszamy.