Bezpieczeństwo na placach zabaw

Bezpieczeństwo na placach zabaw

Place zabaw
Obecnie trwają prace związane z zwiększeniem bezpieczeństwa dla użytkowników placów zabaw położonych na terenie Gminy Zbrosławice. Jednym z podstawowych gwarantów bezpieczeństwa na placu zabaw są strefy bezpieczeństwa. Co to? Nic innego, jak obszar pod i wokół danego urządzenia zabawowego, na którym nie powinno być innych urządzeń czy przeszkód (np. ławek, płotów, drzew itp.). Taka wolna strefa to gwarancja, że podczas ewentualnego upadku z urządzenia czy konstrukcji – dziecko nie zderzy się z innym obiektem. Wielkość stref bezpieczeństwa zależy przede wszystkim od wysokości swobodnego upadku, czyli najwyższego punktu danego urządzenia czy konstrukcji, na której użytkownik może się bawić i z której mógłby spaść. Strefa upadku musi posiadać nawierzchnię amortyzującą upadek – w naszym przypadku jest to materiał naturalny czyli piasek.
Dlatego obecnie każde urządzenie na placu zabaw zostanie wyposażone w strefę bezpiecznego upadku zgodnie z obowiązującymi przepisami. Gminny Zakład Komunalny Sp. z o.o. będzie systematycznie na zlecenie Urzędu Gminy Zbrosławice wykonywał kolejne place. Chodż czasami piasek wejdzie do buta, może trochę pobrudzi to jednak bezpieczeństwo naszych małych użytkowników jest najważniejsze. Przedstawiamy galerię zdjęć z placów zabaw w Zbrosławicach, gdzie już wykonano prace.
Informujemy jednocześnie, iż mogą wystąpić krótkoterminowe utrudnienia w korzystaniu z poszczególnych placów wynikający z prac ziemnych – za co serdecznie przepraszamy.

Apelujemy również o rozsądne korzystanie z placów zabaw, nie pozostawianie odpadów w tym przede wszystkim szklanych butelek oraz użytkowanie urządzeń zgodnie z ich przeznaczeniem.