Obiekty małej architektury – nowe inwestycje.

Obiekty małej architektury – nowe inwestycje.

Obiekty małej architektury – nowe inwestycje.
Po ostatnich newsach o wykonanych drogach zmieniamy troszeczkę rodzaj prac – inwestycje na terenach sportowo – rekreacyjnych na terenie Gminy Zbrosławice.
W ostatnich dniach wykonaliśmy prace ziemne i brukarskie na terenie rekreacyjnym w Czekanowie oraz Ziemięcicach.
W Czekanowie za szkołą na terenie przy boiskach wykonaliśmy utwardzenie terenu pod przyszłą wiatę dla mieszkańców korzystających z atrakcji tego okazałego terenu (boiska, bieżnie). Ciekawostką tej pracy jest pomysł Rady Sołeckiej o wykonaniu szachownicy z kolorowej kostki w centralnej części, tak aby można było rozgrywać partie szachów. Docelowo wraz z pionkami i zadaszeniem w postaci wiaty będzie można rozgrywać pasjonujące partie szachów np. obserwując zabawy dzieci na wspomnianych obiektach rekreacyjnych. Jest to kolejny etap dosprzętowiania tego bardzo okazałego terenu rekreacyjnego sołectwa Czekanów.
W Ziemięcicach natomiast wykonano profesjonalny bulodrom czyli obiekt do gry w bule, pétanque czy grę prowansalską. Wykonany obiekt umożliwi rozgrywanie profesjonalnych jak i amatorskich gier na świeżym powietrzu w tym coraz to bardziej popularnym sporcie w Polsce. Ten wywodzący się jeszcze z czasów antycznych sport na pierwszy rzut oka może wydać się niezwykle prosty, w rzeczywistości wymaga jednak wyczucia i doskonałej precyzji. W ramach prac wykonano dwa tory zwracając szczególną uwagę na zagęszczenie i utwardzenie terenu. Jest to kolejny etap prac związanych z uatrakcyjnieniem terenu rekreacyjno – sportowego w Ziemięcicach.
Cieszy nas, iż to Gminnemu Zakładowi Komunalnemu powierzono realizację ciekawych obiektów, które będą służyć lokalnej społeczności, która już z pewnością niebawem będzie mogła ponownie spędzać czas ze znajomymi na świeżym powietrzu.
Prace zrealizowano ze środków Urzędu Gminy Zbrosławice dzięki zaangażowaniu pracowników Urzędu oraz Rad Sołeckich.